MusicStream.pl

Wszystko o streamingu muzyki.

Dostawcy

Spotify czy Tidal? Który serwis wybrać?

Decydujac się na streaming muzyki na swoim smarfonie koniecznie trzeba wybrać odpowiednią aplikację. Wśród dwóch najbardziej popularnych znajdują się Spotify i Tidal. Dziś zajmiemy się ich porównaniem.

Spotify i Tidal w wersji darmowej

Zarówno Spotify, jak i Tidal mogą być dostępne w wersji darmowej. W przypadku tego drugiego masz możliwość przetestowania przez 30 dni za darmo. Natomiast Spotify możesz odtwarzać w wersji z reklamami. Jeśli masz telefon w sieci Play, to możesz korzystać z Tidal przez 2 lata za darmo. Zatem w tym przypadku niewielką przewagę ma Spotify.

Spotify a Tidal – jakość dźwięku

Zarówno w przypadku Spotify, jak i Tidal w tradycyjnej wersji możesz liczyć na prędkość maksymalną 320 kb/s. Jednak decydując się na wersję płatną Tidal masz możliwość skorzystania z formatu bezstratnego, a więc najwyższej jakości nagrania w wersji FLAC lub nawet MQA. Tutaj zatem Tidal wypada lepiej. Spotify w wersji premium również oferuje bezstratny dźwięk, ale tylko w wersji FLAC.

Jeśli chodzi o ceny obydwu aplikacji to są one porównywalne. Również biblioteka w obydwu przypadkach jest bardzo bogata. Można wybierać spośród ponad 50 mln utworów. Zatem wybór jeżeli chodzi o najlepszą aplikację należy do Ciebie i zależny jest w dużej mierze od tego czy zależy Ci na najwyższej bezstratnej jakości oraz działaniu aplikacji bez reklam. Zarówno Spotify, jak i Tidal mogą być dobrym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Miłośnik nowych technologii. Uwiebia wertować publikacje w sieci, w celu wyszukiwania technologicznych perełek. Pasjonat muzyki elektronicznej.